Ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետ
Faculty of Informatics and Applied Mathematics
:
>
Կարեն Արշալույսի Նավասարդյան

Դոցենտ | Թվային անալիզի և մաթեմատիկական մոդելավորման ամբիոն
Կրթություն
1987 - 1992 թթ. ԵՊՀ, Մաթեմատիկայի ֆակուլտետ
1992 - 1995 թթ. ԵՊՀ, Մաթեմատիկայի ֆակուլտետ, ասպիրանտուրա

Գիտական աստիճան
թեկնածուական - «Ներկայացման և միակության թեորեմներ ըստ Ուոլշի բազմապատիկ համակարգի», 1996 թ., Երևանի պետական համալսարան

Աշխատանքային փորձ
1996 թ-ից մինչ այժմ ԵՊՀ Ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետ, Թվային անալիզի և մաթեմատիկական մոդելավորման ամբիոն

Կարդացվող դասընթացներ
Մաթեմատիկական անալիզ, Ֆունկցիոնալ անալիզ

Գիտական հետաքրքրությունների շրջանակը
Օրթոգոնալ շարքեր, Ֆուրյեի անալիզ, Մոտարկումների տեսություն

Լեզուներ
Հայերեն, Ռուսերեն, Անգլերեն

knavasard@ysu.am

Г. Г. Геворкян, К. А. Навасардян
Об одном методе суммирования рядов по системам Виленкина и Хаара
2017 | Հոդված/Article
ՀՀ ԳԱԱ զեկույցներ: 2017թ․, 117, 1, 20-25 էջ, Հայաստան
On a summation method for Vilenkin and generalized Haar systems (Հաարի ընդհանրացված և Վիլենկինի համակարգերի համար մի գումարման եղանակի վերաբերյալ)
2017 | Հոդված/Article
ԵՊՀ գիտական տեղեկագիր, Ֆիզիկա և մաթեմատիկա, 2017, հ. 51, #1, էջ 13–17
|
Մաթեմատիկական անալիզի խնդրագիրք. Մաս 1
2016 | Գիրք/Book
Ուս. ձեռնարկ: 4-րդ լրամշ. հրատ., մաս 1, Երևան, ԵՊՀ հրատ., 2014, 266 էջ
|
Մաթեմատիկական անալիզի խնդրագիրք. Մաս 2
2016 | Գիրք/Book
Ուս. ձեռնարկ: 4-րդ լրամշ. հրատ., մաս 2, Երևան, ԵՊՀ հրատ., 2014, 265 էջ
|
О поведении коэффициентов Фурье по системе Уолша
2016 | Հոդված/Article
ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր, Մաթեմատիկա, 2016թ․, 51,1, 3-20 էջ, Հայաստան
Универсальные функции в задачах “исправления”, обеспечивающего сходимость рядов Фурье–Уолша
2016 | Հոդված/Article
ИЗВЕСТИЯ РОССИЙСКОЙ АКАДЕМИИ НАУК. СЕРИЯ МАТЕМАТИЧЕСКАЯ, 2016, 80, 6, стр. 65-91
Universal functions in ‘correction’ problems guaranteeing the convergence of Fourier–Walsh series
2016 | Հոդված/Article
IZVESTIYA MATHEMATICS, 2016, 80:6 , 1057–1083 pp.
On Behavior of Fourier Coefficients by Walsh System
2016 | Հոդված/Article
Journal of Contemporary Mathematical Analysis (Armenian Academy of Sciences), 2016, Vol. 51, No. 1,, 1-13 pp.
Մաթեմատիկական անալիզի խնդրագիրք
2014 | Գիրք/Book
մաս I և II, Երևան, ԵՊՀ հրատարակչություն, 2014թ., 265 էջ, 263 էջ: Չորրորդ լրամշակված հրատարակություն
On series with monotone coefficients by Walsh system
2008 | Թեզիս/Thesis
International Conference Harmonic Analysis and Approximations, IV,Tsaghkadxor, Armenia, September 19-26, (2008), p.98
Մաթեմատիկական անալիզի խնդրագիրք
2007 | Գիրք/Book
առաջին մաս, երրորդ հրատ., Երևան 2007
Навасардян К.А. , Степанян А. А.
О рядах по системе Хаара
2007 | Հոդված/Article
Изв. НАН Армении, серия Математика, т.42 (2007), 4, 53-66
О рядах по системе Уолша с монотонными коэффициентами
2007 | Հոդված/Article
Изв. НАН Армении, серия Математика, т.42 (2007), 5, 62-78
Մաթեմատիկական անալիզի խնդրագիրք
2005 | Գիրք/Book
«Էդիթ պրինտ», Երևան,հ. 2, 2005, 265 էջ
Универсальные ряды по системе Уолша с монотонными коэффициентами
2004 | Թեզիս/Thesis
Тезисы докладов 12-й Саратовской зимней школы(2004), с.126
Մաթեմատիկական անալիզի խնդրագիրք
2004 | Գիրք/Book
«Էդիթ պրինտ», Երևան, I և II հատոր, 2-րդ հրատարակություն, 2004 թ., յուր. 270 էջ
Մաթեմատիկական անալիզի խնդրագիրք
2003 | Գիրք/Book
«Էդիթ պրինտ», Երևան, հ. 1, 2003թ., 260 էջ
Универсальные ряды по системе Уолша
2002 | Հոդված/Article
Изв. НАН Армении, серия Математика, т. 37 (2002), 4, 45-62
О рядах по системе Уолша с монотонными коэффициентами
1999 | Հոդված/Article
Изв. АН России, серия Математика, т.63 (1999), 1, 41-60
On Walsh series with monotone coefficients
1998 | Թեզիս/Thesis
International Conference Harmonic Analysis and Approximations, Nor Amberd, Armenia, September 18-25,(1998), p.20
Մաթեմատիկական անալիզի խնդրագիրք
1998 | Գիրք/Book
Երևան, 1-ին հրատարակություն, II հատոր 1998 թ., 260 էջ
Универсальные ряды по кратной системе Уолша
1995 | Հոդված/Article
Изв. НАН Армении, серия Математика, том 30 (1995), 5, 22-40
О нуль-рядах по двойной системе Уолша
1994 | Հոդված/Article
Изв. НАН Армении, серия Математика, т. 29 (1994), 1, 59-78
О коэффициентах нуль-рядов и множествах единственности для двойных рядов Уолша
1993 | Հոդված/Article
Доклады НАН Армении, т. 94 (1993), 4, 206-209