Մաթեմատիկայի և մեխանիկայի ֆակուլտետ
Faculty of Mathematics and Mechanics
Մաթեմատիկոս մասնագետների պատրաստումը ԵՊՀ-ում սկսվել է 1924 թ. հասարակագիտական ֆակուլտետի ֆիզիկամաթեմատիկական ենթաբաժնում:
>
Կարեն Ալեքսանդրի Քեռյան

Ասիստենտ | Մաթեմատիկական անալիզի և ֆուկցիաների տեսության ամբիոն
Կրթություն
2001-2005 թթ., Մաթեմատիկայի ֆակուլտետ, Երևանի պետական համալսարան, բակալավր
2005-2007թթ., Մաթեմատիկայի ֆակուլտետ, Երևանի պետական համալսարան, մագիստրատուրա
2007-2009թթ., Մաթեմատիկայի և մեխանիկայի ֆակուլտետ, Երևանի պետական համալսարան, ասպիրանտուրա

Գիտական աստիճան
Ֆիզմաթ. գիտ. թեկնածու
Թեկնածուական թեզ` «Ֆրանկլինի ընդհանուր պարբերական համակարգի բազիսության հարցեր», Երևանի պետական համալսարան, 2009թ.

Աշխատանքային փորձ
2013թ.-ից առ այսօր - Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի ասիստենտ
2009թ.-ից առ այսօր - ԵՊՀ Մաթեմատիկական անալիզի և ֆունկցիաների տեսության ամբիոնի ասիստենտ
2008–2009թթ. ԵՊՀ Մաթեմատիկական անալիզի և ֆունկցիաների տեսության ամբիոնի դասախոս

Կարդացվող/ված դասընթացներ
Մաթեմատիկական անալիզ
Չափի տեսություն

Գիտական հետաքրքրությունների շրջանակը
Օրթոգոնալ շարքեր
Հարմոնիկ անալիզ
Ֆրեյմներ

Լեզուներ
Հայերեն, ռուսերեն, անգլերեն

Геворкян Г. Г., Керян К. А.
О локальной эквивалентности мажоранты частичных сумм и функции Пэли для рядов Франклина
2017 | Հոդված/Article
Известия НАН Армении: Математика. 2017, 52, 1, стр. 47-58
O базисности в H^1(R) ортонормальных систем сплайнов на R с нулевыми средними
2017 | Հոդված/Article
Доклады НАН РА. 2017, 117, стр. 14-20
Теорема единственности для рядов Франклина
2017 | Հոդված/Article
Известия НАН Армении: Математика. 2017, 52, стр. 26-38
Uniqueness theorem for sequences of piecewise polynomial functions
2017 | Հոդված/Article
Armenian Journal of Mathematics. 2017, 9. 1, pp. 28-34
On recovery of a Franklin series from its sum (Ֆրանկլինի շարքի իր գումարից վերականգման մասին)
2017 | Հոդված/Article
ԵՊՀ գիտական տեղեկագիր, Ֆիզիկա և մաթեմատիկա, 2017, հ. 51, #2, էջ 151-157
|
An example of double Fourier–Haar series with a nonregular subseries (Անկանոն ենթաշարքով կրկնակի Ֆուրիե–Հաարի շարքի օրինակ)
2017 | Հոդված/Article
ԵՊՀ գիտական տեղեկագիր, Ֆիզիկա և մաթեմատիկա, 2017, հ. 51, #1, էջ 18–21
|
Об одной системе кусочно линейных функций с нулевыми интегралами
2016 | Հոդված/Article
Известия НАН Армении: Математика, 2016, 51, 2, стр. 3-16
О безусловной базисности в H^1(R) системы функций Франклина с нулевыми средними
2016 | Հոդված/Article
Известия НАН Армении: Математика, 2016, 51(6), стр. 43-71
Теорема единственности для кратных рядов Чисельского
2016 | Հոդված/Article
Доклады НАН РА. 2016, 116(4), стр. 263-270
On a system of piecewise linear functions with vanishing integrals on
2016 | Հոդված/Article
Journal of Contemprorary Mathematical Analysis, 2016, 51(2) , 68-78
General periodic Franklin system as a basis in B^1(T)
2015 | Հոդված/Article
(in Russian) Reports of NAS RA, (2015), 115(3), 178-184
Uniqueness theorem for additive functions and its application to orthogonal series
2015 | Հոդված/Article
Mat. Zametki 97(3), 382-396, 2015
Об одном базисе пространства H^1(R) , состоящем из кусочно линейных функций
2014 | Հոդված/Article
Доклады НАН РА, (2014), 114(3),187-191
On a generalization of general Franklin system on R
2014 | Հոդված/Article
Journal of Contemporary Mathematical Analysis 49(6), 309-320, 2014
On general Franklin system on R1
2013 | Հոդված/Article
Dokl. Nauk Armenii, 113: 4(2013), 331-336
A uniqueness theorem for series by Stromberg’s system
2012 | Հոդված/Article
J. Contemp. Math. Anal., 47 (2012), №6, 278-292
Об абсолютной и безусловной сходимости рядов по общей системе Франклина
2009 | Հոդված/Article
Изв. РАН. Сер. Матем., 73:2(2009), 69-90
On the absolute and unconditional convergence of series in the general Franklin system
2009 | Հոդված/Article
(Russian) Izv. Ross. Akad. Nauk Ser. Mat. 73 (2009), no. 2, 69-90; translation in Izv. Math. 73 (2009), no. 2, 279–300
On boundedness of L2 projections on the space of periodic splines of order 3
2008 | Հոդված/Article
East J. on Approx. , 14:4 (2008), 451-465
Об ограниченности норм проекторов на пространство периодических спайнов третьего порядка
2008 | Հոդված/Article
Доклады НАН Армении, 108:3 (2008), 197-202
Общая периодическая система Франкли- на как базис в H1[0,1]
2005 | Հոդված/Article
Изв. НАН Армении, Сер. Математика, 40:1(2005), 61-84
Безусловное базисное свойство общей периодической системы Франклина в Lp[0,1], 1
2005 | Հոդված/Article
Изв. НАН Армении, Сер. Математика, 40:1(2005), 18-60