ԵՊՀ-Ն՝ «ԴԻՋԻԹԵՔ-2022»-Ի ՄԱՍՆԱԿԻՑ
Երևանի Կ․ Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում մեկնարկել է «ԴիջիԹեք-2022» ցուցահանդեսը, որին ներկայացուցչական տաղավարով մասնակցում է նաև Երևանի պետական համալսարանը:
Մարտի 10-12-ն անցկացվող ցուցահանդեսի նպատակն է ցույց տալ Հայաստանի տեխնոլոգիական ոլորտի ձեռքբերումներն ու զարգացման ներուժը:
Ցուցահանդեսին մասնակցում են նաև ԵՊՀ կենսաբանության, մաթեմատիկայի և մեխանիկայի, քիմիայի, փիլիսոփայության և հոգեբանության ֆակուլտետները, ֆարմացիայի և ֆիզիկայի ինստիտուտները, «AI Lab» արհեստական բանականության լաբորատորիան՝ ներկայացնելով նշյալ ոլորտում իրենց գրանցած վերջին նվաճումները։
«Հայաստանի տեխնոլոգիական ապագան» ծրագրի տաղավարում (ԵՊՀ-ն ծրագրի խորհրդի անդամ է) համալսարանականները ներկայացնում են նաև ԵՊՀ ՍԹԵՄ դպրոցը՝ պատասխանելով այցելուներին հետաքրքրող հարցերին։
Նշենք, որ Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԱՏՁՄ) 2005 թվականից ի վեր կազմակերպում է «ԴիջիԹեք» տարածաշրջանի ամենամեծ տեխնոլոգիական ցուցահանդեսը, որին մասնակցում են տեղական ու միջազգային, փորձառու և սկսնակ բազմաթիվ կազմակերպություններ:

March 10, 2023 | 15:43
The "DigiTec-2022" exhibition launched at the Yerevan K. Demirchyan sports concert complex, where Yerevan State University is also participating with a representative booth.
The purpose of the exhibition held on March 10-12 is to show the achievements and development potential of Armenia's technological sector.
The YSU faculties of biology, mathematics and mechanics, chemistry, philosophy and psychology, institutes of pharmacy and physics, and artificial intelligence laboratory "AI Lab" also participate in the exhibition, presenting their latest achievements in the mentioned field.
In the pavilion of the "Technological Future of Armenia" project, (YSU is a member of the project board), university students also represent the YSU STEM School, answering questions from visitors.
It should be noted that since 2005, the Union of Advanced Technology Enterprises (UATE) has been organizing "DigiTec", the largest technology exhibition in the region, in which many local and international, experienced, and novice organizations participate.