Գուրգեն Սահակի Հակոբյան
Կենսագրություն
Կրթություն
1967-1972, ԵՊՀ, Մեխ.-մաթ. ֆակուլտետ

Գիտական աստիճան
Ֆիզ.-մաթ. գիտ. թեկնածու,
ՀՀ ԳԱԱ, Մաթեմատիկայի ինստիտուտ, 1987

Աշխատանքային փորձ
1980 - 1983, ԵՊՀ, Մեխ.-մաթ. ֆակ., դիֆերենցիալ հավասարումների ամբիոն
1983 -2011, ԵՊՀ, Մաթ.-մեխ. ֆակ., օպտիմալ կառավարման տեսության և մոտավոր մեթոդների ամբիոն

Կարդացվող դասընթացներ
Հաշվման մեթոդներ, Տարբերակային մեթոդներ, Դիֆերենցիալ հավասարումների
լուծման վարիացիոն մեթոդներ, Մասնակի ածանցյալներով ոչ գծային դիֆերենցիալ հավասարումներ

Գիտական հետաքրքրությունների շրջանակը
Դիֆերենցիալ հավասարումների լուծման վարիացիոն մեթոդներ, Մասնակի ածանցյալներով ոչ գծային դիֆերենցիալ հավասարումներ

Լեզուներ
Հայերեն, ռուսերեն, անգլերեն

gurgenh@ysu.am

Գուրգեն Սահակի Հակոբյան

Դոցենտ | Մաթեմատիկայի և մեխանիկայի ֆակուլտետ - Դիֆերենցիալ հավասարումների ամբիոն
 
 

Գիրք/Book

Գ.Գ. Հակոբյան, Գ.Ս.Հակոբյան

Խորանարդեցման բանաձևեր (դասախոսություններ) | ԵՊՀ հրատարակչություն, Երևան, 2009թ., 54 էջ

Г.С.Акопян, А.А.Петросян

Об одном обобщении вариационных неравенств для операторов псевдопараболического типа (2007) | Математическое моделирование социальных процессов и современные образовательные технологии, VII международный социальный конгресс, Москва, 2007, с.77-80
 

Հոդված/Article

Hakobyan G.S., Mamikonyan H.A.

Cauchy Problem for Nonlinear Equations of Sobolev Type | International Conference “Nonlinear Partial Differential Equations”, Alushta, Ukraine, September, 2005, p.41

Գ.Ս. Հակոբյան , Լ.Պ. Տեփոյան

On Boundary Value Problem for the Nonlinear Degenarate Differential Equation of Higher Order | Izvestya Natsionalnoi Akademii Nauk Armenii, Matematika, vol. 39, no. 2, 2004, pp. 5-12

Hakobyan G.S., Tepoyan L.P.

Uniqueness of generalized solution for a non linear differential equation with degeneration | Journal of Contemporary Mathematical Analysis, vol. 35, no. 3, 2000, pp. 74-79

Գ.Ս. Հակոբյան , Լ.Պ. Տեփոյան

Uniqueness of Generalized Solution for a Nonlinear Differential Equation with Degeneration | Journal of Contemporary Mathematical Analysis, vol. 35, no. 3, 2000, pp. 74-79

Հակոբյան Գ.Ս.

Boundary problems of the nonlinear equations degenerating on the part of border | Journal of Contemporary Mathematical Analysis, Vol. 33, № 5, 1998
1   2   3   4   5   6  |  Տեսնել բոլորը