Ереванский государственный университет ежегодно организует предметные олимпиады для школьников, в которых участвует большое число учеников.
Центром по приему и работам с абитуриентами ЕГУ в этом году была организована школьная олимпиада ЕГУ (в 2 этапа) по 12 общеобразовательным предметам. В 1-м этапе олимпиады приняли участие 1286 учеников. Из них 496 учеников, показавших лучшие результаты, приняли участие во 2-м этапе.
15 апреля прошла олимпиада (в один тур) также по необщеобразовательным предметам: «История Армянской Церкви», «Логика» и «Права человека и демократия».
76 студентов, победивших в олимпиаде, награждены дипломами I, II, III степени, что дает им возможность получить скидку на плату за обучение на первом курсе в размере 50, 40, 30 процентов соответственно.
«ԵՊՀ օլիմպիադա-2024»․ թեստեր և պատասխաններ
Անգլերեն - 1-ին փուլ - թեստ և պատասխաններ
Աշխարհագրություն - 1-ին փուլ - թեստ և պատասխաններ
Գերմաներեն - 1-ին փուլ - թեստ և պատասխաններ
Կենսաբանություն - 1-ին փուլ - թեստ և պատասխաններ
Հայոց լեզու և գրականություն - 1-ին փուլ - թեստ և պատասխաններ
Հայոց պատմություն - 1-ին փուլ - թեստ և պատախաններ
Մաթեմատիկա -1 -ին փուլ - թեստի լուծումներ
Ռուսաց լեզու - 1-ին փուլ - թեստ և պատասխաններ
Քիմիա -1-ին փուլ - թեստ և պատասխաններ
Օլիմպիադայի 1-ին փուլի մասնակիցների արդյունքները
Անգլերեն - 1-ին փուլի արդյունքները
Աշխարհագրություն - 1-ին փուլի արդյունքները
Գերմաներեն - 1-ին փուլի արդյունքները
Կենսաբանություն - 1-ին փուլի արդյունքները
Հայոց լեզու և գրականություն - 1-ին փուի արդյունքները
Հայոց պատմություն - 1-ին փուլի արդյունքները
Մաթեմատիկա - 1-ին փուլի արդունքները
Ռուսաց լեզու - 1-ին փուլի արդյունքները
Քիմիա - 1-ին փուլի արդյունքները
Օլիմպիադայի 2-րդ փուլի մասնակիցների ցուցակներ
Անգլերեն - 2-րդ փուլի մասնակիցների ցուցակ
Աշխարհագրություն - 2-րդ փուլի մասնակիցների ցուցակ
Գերմաներեն - 2-րդ փուլի մասնակիցների ցուցակ
Կենսաբանություն - 2-րդ փուլի մասնակիցների ցուցակ
Հայոց լեզու և գրականություն - 2-րդ փուլի մասնակիցների ցուցակ
Հայոց պատմություն - 2-րդ փուլի մասնակիցների ցուցակ
Մաթեմատիկա - 2-րդ փուլի մասնակիցների ցուցակ
Ռուսաց լեզու - 2-րդ փուլի մասնակիցների ցուցակ
Քիմիա - 2-րդ փուլի մասնակիցների ցուցակ