2. ԵՊՀ ռեկտորի շնորհավորական ուղերձը Կրթության միջազգային օրվա կապակցությամբ
Այսօր նշվում է Կրթության միջազգային օրը, որը հրաշալի հնարավորություն է ևս մեկ անգամ անդրադառնալու կրթության ընձեռած անսահման հնարավորություններին ու որակյալ կրթություն տրամադրելու ԵՊՀ հանձնառությանը։
Մեր համալսարանում մենք հավատում ենք կրթության փոխակերպող ուժին, ինչպես նաև դրա միջոցով երազանքներն իրականացնելու, հմտությունները կատարելագործելու և ներուժը բացահայտելու, զարգացնելու ու այն արդյունավետորեն կիրառելու կարելիությանը, և հենց դրա համար է, որ մենք շարունակաբար ձգտում ենք բարձրացնել մեր կողմից տրամադրվող կրթության որակը:
ԵՊՀ-ում կրթությունը ինքնաբացահայտման ու շարունակական աճի ճանապարհորդություն է, ուստի այստեղ յուրաքանչյուր դասախոսության, հետազոտական նախագծի ու տարաբնույթ ծրագրերի միջոցով մենք փորձում ենք ուսանողներին տրամադրել ոչ միայն գիտելիք, այլև կարողություն՝ ուրվագծելու ու կյանքի կոչելու իրենց երազած ապագան։
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիս խորհրդանշական այս օրվա կապակցությամբ։ Թող կրթությունը մշտապես լինի բոլորիս առաջնահերթությունը։

Today is the International Day of Education, which is a great opportunity to reflect once again on the endless opportunities for education and YSU's commitment to providing quality education.
At our university, we believe in the transformative power of education and the possibility of fulfilling dreams, mastering skills and discovering, developing and using potential thanks to it, therefore, we continuously strive to improve the quality of education we provide.
Education at YSU is a journey of self-discovery and continuous growth, so here, through each lecture, research project and various programs, we try to provide students not only with knowledge but also with the ability to outline and make the future they are dreaming of come alive.
Once again, I congratulate all of us on this symbolic day. Let education always be the priority of all of us.