3. Տեղեկություն՝ ռեկտորի պաշտոնի համալրման նպատակով հայտարարված բաց մրցութային ընտրությանը մասնակցելու համար դիմում ներկայացրած հավակնորդի վերաբերյալ
02.09.2026 - 02.09.2026
«Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի (այսուհետ՝ ԵՊՀ) հոգաբարձուների խորհրդի կողմից ԵՊՀ ռեկտորի պաշտոնի համալրման նպատակով 2026 թ. օգոստոսի 14-ին հայտարարված բաց մրցութային ընտրությանը մասնակցելու համար դիմումի և պահանջվող փաստաթղթերի ներկայացման վերջնաժամկետը լրացել է 2026 թ. օգոստոսի 31-ին:
«Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի ռեկտորի մրցութային ընտրության կազմակերպման ընթացակարգի 10-րդ կետով սահմանված կարգով՝ հրապարակվում է մրցութային ընտրությանը մասնակցելու համար դիմում (և պահանջվող փաստաթղթեր) ներկայացրած հավակնորդի վերաբերյալ տեղեկությունը (անվանացանկը).

3. Candidate for YSU Rector Position in Open Competition Announced
The deadline for submitting applications and the required documents to participate in the open competition for the position of Rector of the Yerevan State University Foundation (hereinafter YSU), announced by the YSU Board of Trustees on August 14, 2026, expired on August 31, 2026.
In accordance with Paragraph 10 of the Procedure for Organizing the Competitive Selection of the Rector of the Yerevan State University Foundation, information on the candidate who submitted an application and the required documents to participate in the competition is published below: