3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Լուդվիգսհաֆենի բիզնեսի և հասարակության համալսարանի միջև
25.09.2023 - 06.10.2023
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Լուդվիգսհաֆենի բիզնեսի և հասարակության համալսարանի միջև
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Լուդվիգսհաֆենի բիզնեսի և հասարակության համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է 2 շարժունություն Տնտեսագիտության և կառավարման, Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի «Սոցիալական աշխատանք» մասնագիտության բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2023-2024 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. հոկտեմբերի 6-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Անգլերենով դասավանդվող առարկաների ցանկին հնարավոր է ծանոթանալ՝ անցնելով հետևյալ հղումներով՝ բակալավրիատի ուսանողները՝ https://bit.ly/3ebmbU7, մագիստրատուրայի ուսանողները՝ https://bit.ly/3ebTp5B:

3. Erasmus+ International Credit Mobility project between University of Ludwigshafen of Bussiness and Society and Yerevan State University
25.09.2023 - 06.10.2023
Erasmus+ International Credit Mobility project between University of Ludwigshafen of Bussiness and Society and Yerevan State University
Under this call 2 mobilities (BA, MA level) from the Faculties of Economics and Management, Social Work of Yerevan State University are available. (study period: 2nd semester of 2023-2024 academic year). Applicants are required to be proficient in English (at least B2 level, according to University of Ludwigshafen of Bussiness and Society and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level.
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (lia_evoyan@ysu.am) by October 6,2023 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted; Students must provide the following documents:
• Student card color photo (passport size photo)
Proposed Learning Agreement, signed by the applicant, the Erasmus+  Administrative Coordinator and Erasmus+ Academic Coordinator or Coordinator of the Student’s Study Program of the sending institution. For English language courses please refer to the following link: