3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողություն Երևանի պետական համալսարանի և Պալացկու համալսարանի (Չեխիա) միջև
28.03.2024 - 02.05.2024
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողություն Երևանի պետական համալսարանի և Պալացկու համալսարանի (Չեխիա) միջև
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Պալացկու համալսարանի (Չեխիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Քաղաքագիտության բաժնի ուսանողների համար` 2024/2025 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:

28.03.2024 - 02.05.2024
This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between Palacký University and Yerevan State University.
Under this call  applications  from the Department of Political Sciences  are available from Yerevan State University. (study period: 1st  semester of 2024-2025 academic year).
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (h.mkrtchyan@ysu.am) by May 2, 2024 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;