3. Հունարենի և հունական մշակույթի ամառային դասընթացների մասնակցության մրցույթ
Հունաստանի Թեսալոնիկե քաղաքի Արիստոտելի անվան համալսարանի «Յասոն» ծրագրի շրջանակում հայտարարվում է հունարենի և հունական մշակույթի ամառային դասընթացների մասնակցության մրցույթ հումանիտար և հասարակագիտական ֆակուլտետների ուսանողների համար:
Ամառային դասընթացների մրցույթին մասնակցելու համար պահանջվում է հունարենի՝ առնվազն միջին մակարդակի իմացություն:
Դասերը կմեկնարկեն ս․թ․ հունիսի 26-ին և կավարտվեն ս․թ․ հուլիսի 23-ին:
«Յասոն» ծրագրի շրջանակում կփոխհատուցվեն հետևյալ ծախսերը՝ գրանցում, ուսուցողական նյութերի տրամադրում և վիրտուալ այցելություններ հնագիտական վայրեր ու թանգարաններ:
Դասընթացները կանցկացվեն հեռավար,  յուրաքանչյուր աշխատանքային օր՝ առավոտյան ժամերին:
Բոլոր հետաքրքրվողները մինչև ս․թ․ ապրիլի 15-ը պետք է lizkarimyan@ysu.am էլհասցեին ուղարկեն դիմում-հայտ, ինչպես նաև ինքնակենսագրական՝ նշելով ուստարվա և մասնագիտության վերաբերյալ տեղեկություններ։ Նամակում անհրաժեշտ է հունարենով 400 բառի սահմաններում հիմնավորել հունարենի հանդեպ հետաքրքրվածությունը։

3. Competition for participation in Greek language and culture summer courses
Within the framework of the "Iason" program of the Aristotle University of Thessaloniki, Greece, a competition for participation in Greek language and culture summer courses is announced for students of humanities and social science faculties.
To participate in the summer courses, at least intermediate level of Greek is required.
Start date: June 26, 2024
End date: July 23, 2024
The following expenses will be reimbursed under the "Iason" program: registration, provision of educational materials and virtual visits to archaeological sites and museums.
The courses will be held remotely, every weekday in the morning hours.
All those who are interested should send an application, as well as a CV, providing information about the academic year and profession, to the email address lizkarimyan@ysu.am by April 15, 2024. In the letter, it is necessary to justify the interest in Greek within 400 words.