3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն Երևանի պետական և Աալենի համալսարանի (Գերմանիա) միջև
15.04.2024 - 22.04.2024
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն Երևանի պետական և Աալենի համալսարանի (Գերմանիա) միջև
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական և Աալենի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի «Հանրային կառավարում» կրթական ծրագրի, Տնտեսագիտության և կառավարման, Ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի, Մաթեմատիկայի և մեխանիկայի, Քիմիայի ֆակուլտետների, Ֆիզիկայի ինստիտուտի պրոֆեսորադասախոսական կազմի (հիմնական) համար` 2023/2024 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում կամ 2024/2025 ուստարվա 1-ին կիսամյակում 1 շաբաթ ժամկետով առնվազն 8 ժամ դասախոսություն կարդալու համար:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս․թ․ ապրիլի 22-ը՝ ժամը 17:00-ն:
5. հրավեր (Pre-Acceptance Letter) Աալենի համալսարանի պրոֆեսորի կողմից:
Հարցերի դեպքում և հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համար դիմել ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժին (ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենք, 4-րդ հարկ, սենյակ 408)։

15.04.2024 - 22.04.2024
This call regulates the application procedure for student and staff mobility in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between the  Hochschule Aalen and Yerevan State University. Under this call for applications are available for prospective candidates from the Department of Public Administration, Faculties of Economics and Management, Chemistry, Applied Mathematics and Informatics, Mathematics and Mechanics, Institute of Physics from Yerevan State University. The present call for applications provides mobility grants for the 2nd semester of 2023-2024 academic year or 1st semester of 2024/2025.
Applicants are required to be proficient in English/German at B2 level (according to Hochschule Aalen and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level. Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (lia_evoyan@ysu.am) by April 21, 2024. Staff candidates must provide the following documents: