3. «Էրազմուս+» նախագծերի ազգային մեկնարկային օր-2024
Ս.թ. հունիսի 20-ին ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունում կանցկացվի ««Էրազմուս+» նախագծերի ազգային մեկնարկային օր-2024» միջոցառումը։
Միջոցառման նպատակն է ներկայացնել «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում 2023 թ․ դրամաշնորհ ստացած բուհերի և ՄԿՈՒ հաստատությունների կողմից իրականացվող նախագծերի հիմնական նպատակները, ակնկալվող արդյունքները, ինչպես նաև անցկացնել քննարկումներ՝ ուղղված ոլորտի մարտահրավերների և դրանց լուծման ուղիների բացահայտմանը։
Միջոցառումը նախատեսված է բարձրագույն կրթության և նախնական ու միջին մասնագիտական կրթական հաստատությունների, կրթության ոլորտում քաղաքականություն մշակողների, հասարակական կազմակերպությունների, բիզնես ոլորտի ներկայացուցիչների և հետաքրքրված այլ անձանց համար։
Միջոցառման աշխատանքային լեզուներն են հայերենը և անգլերենը, գործելու է նաև համաժամանակյա թարգմանություն։

3. Erasmus+ National Kick-off Day 2024
On June 20, the Ministry of Education, Science, Culture, and Sports of the Republic of Armenia will host the "Erasmus+ National Kick-off Day 2024" event.
The purpose of the event is to present the main goals and expected results of the projects implemented by Armenian higher education and VET institutions that received funding as a result of the Erasmus+ Call 2023, and to hold discussions aimed at identifying the challenges of the field and potential solutions.
The event targets the representatives of higher education and VET institutions, policymakers in the field of education, NGOs, business sector and other interested parties.
The working languages ​​of the event are Armenian and English. Simultaneous interpretation will also be available.