3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողություն Երևանի պետական համալսարանի և Կրակովի տեխնոլոգիական համալսարանի (Լեհաստան) միջև
19.09.2024 - 27.09.2024
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողություն Երևանի պետական համալսարանի և Կրակովի տեխնոլոգիական համալսարանի (Լեհաստան) միջև
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Կրակովի տեխնոլոգիական համալսարանի (Լեհաստան) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Ֆիզիկայի և Ֆարմացիայի ինստիտուտների, ինչպես նաև Կենսաքիմիայի ամբիոնի պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար` 2024/2025 ուստարվա 1-ին կիսամյակում 1 շաբաթ ժամկետով առնվազն 8 ժամ դասախոսություն կարդալու համար:

between the Krakow University of Technology and Yerevan State University. Under this call for applications are available for the main academic staff from
the Department of Biochemistry, Institute of Physics and Institute of Pharmacy. The present call for applications provides mobility grants for the 1st semester of 2024-2025 to conduct minimum 8 hours lectures within one week.
Applicants are required to be proficient in English at level B2 level (according to the Krakow University of Technology and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level. Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (lia_evoyan@ysu.am) by September 27, 2024. Staff candidates must provide the following documents: