3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողություն ԵՊՀ-ի և Լուդվիգսհաֆենի բիզնեսի և հասարակության համալսարանի միջև
25.09.2024 - 11.10.2024
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողություն ԵՊՀ-ի և Լուդվիգսհաֆենի բիզնեսի և հասարակության համալսարանի միջև
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում ԵՊՀ-ի և Լուդվիգսհաֆենի բիզնեսի և հասարակության համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են  շարժունություններ Տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի, Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի «Հանրային կառավարում» մասնագիտության բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2024/2025 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում ուսանելու նպատակով:

3. "Erasmus+" international credit mobility operation between YSU and Ludwigshafen University of Business and Society
25.09.2024 - 11.10.2024
"Erasmus+" international credit mobility operation between YSU and Ludwigshafen University of Business and Society
This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between University of Ludwigshafen of Business and Society and Yerevan State University.
Under this call  mobilities (BA, MA level) from the Faculties of Economics and Management, Public Administration of Yerevan State University are available. (study period: 2nd semester of 2024-2025 academic year).
Applicants are required to be proficient in English (at least B2 level, according to University of Ludwigshafen of Business and Society and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level.