3. «ՌեԱ» փառատոնի թիմը կայցելի Երևանի պետական համալսարան
Ս.թ. հոկտեմբերի 20-26-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևանում կանցկացվի քաղաքական երգիծանկարիչ, նկարիչ և անիմատոր Վրեժ Քասունու հիմնադրած անիմացիոն ֆիլմերի և պատկերապատման արվեստի 16-րդ միջազգային «ՌեԱ» փառատոնը:
Փառատոնին ընդառաջ՝ ս.թ. սեպտեմբերի 30-ին՝ ժամը 15:00-ին, Երևանի պետական համալսարանում կհյուրընկալվի «ՌեԱ» թիմը։
Բանախոսները կներկայացնեն անիմացիոն ինդուստրիան, հայկական անիմացիան ու զարգացման ներուժը, ինչպես նաև «ՌեԱ» փառատոնի գործունեությունը, անցած ուղին և փառատոնի այս տարվա ծրագիրը:
Հանդիպմանը կցուցադրվի փառատոնի նախորդ տարիների ֆիլմացանկի լավագույն անիմացիոն ֆանտաստիկ ֆիլմերից «Իլյուզիոնիստը»:

30.09.2024 - 30.09.2024
From October 20 to 26, 2024, the 16th edition of the ReAnimania International Animation Film Festival, founded by political satirist, artist, and animator Vrezh Kasuni, will take place in Yerevan.
Ahead of the festival, the ReA team will visit Yerevan State University on Monday, September 30, at 15:00. During this event, speakers will discuss the animation industry, the development potential of Armenian animation, and the ReA festival's journey so far and this year’s program.
Additionally, attendees will have the opportunity to watch "The Illusionist," one of the festival’s standout animated fantasy films from previous years.
Through a lottery, students will have the chance to win passes for free screenings during the festival.