3. Շարժունություն Երևանի պետական համալսարանի և Հումբոլդտի համալսարանի միջև
Միջբուհական համագործակցության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Հումբոլդտի համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է  շարժունություն ԵՊՀ բոլոր ֆակուլտետների բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2024-2025 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Գերմաներենի առնվազն B2/C1 մակարդակի  իմացությունը պարտադիր է:
Ծրագրով դրամաշնորհառուներին տրամադրվում է անհատական կրթաթոշակ՝ ամսական 859 եվրոյի չափով:
Ավիատոմսերի գումարը չի փոխհատուցվում:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկն ուսանողների համար (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն անգլերեն/գերմաներեն, PDF տարբերակով)՝
7. գերմաներենի իմացությունը հավաստող փաստաթուղթ:
Հումբոլդտի համալսարանում առաջարկվող դասընթացներին հնարավոր է ծանոթանալ՝ անցնելով հետևյալ հղումով՝ https://agnes.hu-berlin.de/

As part of the interuniversity cooperation and the agreement signed between Yerevan State University and Humboldt University, mobility opportunities are planned for bachelor's and master's students from all YSU faculties to study during the second semester of the 2024-2025 academic year.
Knowledge of German at a minimum B2/C1 level is mandatory. Grantees will receive an individual stipend of €859 per month. Please note that flight tickets are non-refundable.
For detailed information, visit the university’s website.
Program applications are accepted electronically by the YSU International Relations Department (email: lia_evoyan@ysu.am).