3. Մեկնարկում է «Քեն Կակոսյան ընտանիք» կրթաթոշակի համար դիմում-հայտերի ընդունումը
«Քեն Կակոսյան ընտանիք» կրթաթոշակային հիմնադրամը կրթաթոշակներ կտրամադրի Երևանի պետական համալսարանի, Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի և Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի մարզաբնակ ուսանողների՝ փոխհատուցելով նրանց վարձավճարը մինչև ուսման ավարտ:
Արդեն իսկ կրթաթոշակի արժանացած ուսանողները պետք է ներկայացնեն հաշվետվություն և ցանկալի է՝ ներկայանան համապատասխան մարզի զարգացման նոր ծրագրով:
Կրթաթոշակին դիմելու համար անհրաժեշտ է, որ ուսանողը ներկայացնի, թե ինչպես են ուսումն ու հետազոտական նախագծերը նպաստելու համայնքային կյանքի բարելավմանն ու բարգավաճմանը։
Կրթաթոշակի արժանացած ուսանողները հետագայում պետք է կյանքի կոչեն ներկայացված կարողությունների զարգացման ծրագրերը:
«Քեն Կակոսյան ընտանիք» կրթաթոշակային հիմնադրամի կրթաթոշակակիրները կընտրվեն այս տարվա աշնանը:
Կրթաթոշակին դիմելու համար անհրաժեշտ է amarkarov@ysu.am, ani.poghosyan@ysu.am էլհասցեներին ուղարկել ստորև նշված փաստաթղթերը․
• մոտիվացիոն նամակ՝ հիմնավորելով առաջարկվող ծրագրի օգտակարությունը համայնքի զարգացման գործում,
• ֆակուլտետից տեղեկանք՝ ներառյալ միջին որակական գնահատականը (ՄՈԳ), կիսամյակի վարձավճարի չափը՝ ներառյալ զեղչերը,

22.10.2024 - 31.10.2024
The Kenn Kakosian Family Scholarship Fund offers scholarships to students from Yerevan State University, the American University of Armenia, and the National Agrarian University of Armenia, residing in provinces. The scholarship will cover tuition fees for the duration of their studies.
Students who have previously received a scholarship must submit a report and ideally present a new development plan for their respective province.
Applicants must present how their studies and research projects will contribute to enhancing community life and prosperity.
Scholarship recipients are expected to implement the capacity-building programs they propose in their applications.
Scholarship recipients will be selected in the fall of 2025.
To apply, please send the following documents to amarkarov@ysu.am and ani.poghosyan@ysu.am:
• A motivation letter outlining the potential impact of the proposed project on community development.
• A reference from a faculty member, including your grade point average (GPA) and details of the semester fee, including any discounts.