3. «էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Մեսսինայի համալսարան, Իտալիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Մեսսինայի համալսարանի (Իտալիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն պրոֆեսորադասախոսական կազմի համար` 2024/2025 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում 1 շաբաթ ժամկետով 8 ժամ դասախոսություն կարդալու համար:
Առավելությունը տրվելու է այն մասնագետներին, որոնք զբաղվում են մշակութային մարդաբանության խնդիրներով, ինչը անմիջականորեն առնչվում է ծրագրի շրջանակում հետազոտվող թեմային։
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս․թ. նոյեմբերի 17-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն անգլերեն)․
5. ընդունող բուհի համաձայնություն:
Հարցերի դեպքում և հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համարդիմել ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժին (ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենք, 4-րդ հարկ, 408 սենյակ)։

This call regulates the application procedure for the Academic Staff of the Faculty of History in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between the University of Messina and Yerevan State University.
Applicants are required to be proficient in Italian/English (according to the University of Messina della Tuscia and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications of the required level.
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (mnatsakanyan@ysu.am) by November 17, 2024 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;