3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողություն Երևանի պետական համալսարանի և Քոբլենցի համալսարանի (Գերմանիա) միջև
27.11.2024 - 06.12.2024
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողություն Երևանի պետական համալսարանի և Քոբլենցի համալսարանի (Գերմանիա) միջև
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Քոբլենցի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի գերմանական բանասիրության ամբիոնի բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2024-2025 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում ուսանելու նպատակով:

3. "Erasmus+" international credit mobility action between Yerevan State University and the University of Koblenz (Germany)
27.11.2024 - 06.12.2024
"Erasmus+" international credit mobility action between Yerevan State University and the University of Koblenz (Germany)
This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between University of Koblenz and Yerevan State University. Under this call  mobilities (BA and MA level) from the Faculty  of  European Languages and Communication, Department of English/German Philology, Yerevan State University are available. (study period: 2nd semester of 2024-2025 academic year).
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (lia_evoyan@ysu.am) by December 6 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;