3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն Երևանի պետական համալսարանի և  Կարդինալ Ստեֆան Վիշինսկու անվան համալսարանի միջև
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն Երևանի պետական համալսարանի և  Կարդինալ Ստեֆան Վիշինսկու անվան համալսարանի միջև
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և  Կարդինալ Ստեֆան Վիշինսկու անվան համալսարանի  (Վարշավա, Լեհաստան) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություն կենսաբանության ֆակուլտետի կենդանաբանության մասնագիտությամբ բակալավրիատի ուսանողների համար՝ 2025-2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:

This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between the Cardinal Stefan Wyszyński University (Warsaw, Poland) and Yerevan State University. Under this call mobilities (BA level) from the Faculty of Biology, Department of Zoology of Yerevan State University are available. (study period: 1st semester of 2025-2026 academic year).
Applicants are required to be proficient in English (at least B2 level, according to  Cardinal Stefan  Wyszyński University and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level.
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (lia_evoyan@ysu.am) by January 24, 2025 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;