3. Կրթաթոշակ՝ Պեկինի տեխնոլոգիական համալսարանում սովորելու նպատակով
Պեկինի տեխնոլոգիական համալսարանի (Beijing Institute of Technology) մագիստրատուրայում և ասպիրանտուրայում ուսանելու նպատակով ՉԺՀ կառավարությունը «Chinese Government Scholarship (CSC)» ծրագրի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետությանը  հատկացրել է կրթաթոշակային 3 տեղեր:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է լրացնել համապատասխան հայտադիմումը, ինչպես նաև պահանջվող համապատասխան փաստաթղթերը՝ վերբեռնելով կցվող տեղեկատվական փաթեթի մեջ նշված կայքէջեր՝ https://studyinchina.csc.edu.cn, https://apply.isc.bit.edu.cn/ (կրթաթոշակային ծրագրի դիմումավճարը կազմում է 600 չինական յուան)։
Հաշվի առնելով վերոգրյալը՝ մինչև 2025 թվականի հունվարի 20-ը լրացված հայտադիմումները և հավելվածում նշված մյուս փաստաթղթերը ներկայացնել ԵՊՀ միջազգային համագործակցության վարչություն՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարություն փոխանցելու նպատակով:

3. Scholarship at Beijing Institute of Technology
The Government of the People's Republic of China has allocated three scholarship spots for Armenian citizens to pursue Master's and PhD studies at Beijing Institute of Technology under the "Chinese Government Scholarship (CSC)" program.
To apply for participation, candidates are required to complete the relevant application form and submit the necessary documents, which can be uploaded through the websites listed in the attached informational package: https://studyinchina.csc.edu.cn, https://apply.isc.bit.edu.cn/ (the application fee for the scholarship program is 600 Chinese Yuan).
In light of the above, completed applications along with the other required documents should be submitted to the International Cooperation Office of Yerevan State University by January 20, 2025, for further processing by the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia.