29.01.2025 - 25.02.2025
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Հրադեց Կրալովե (Չեխիա) համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի բակալավրիատի «Սոցիալական աշխատանք» և «Սոցիոլոգիա» կրթական ծրագրերի ուսանողների համար` 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Ֆինանսավորման և «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն ծրագրի մասին մանրամասն տեղեկություններ հնարավոր է գտնել «Էրազմուս+» ազգային գործակալության կայքէջում:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում՝ էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am: Նամակի վերնագրում նշել՝ Erasmus+, Hradec Kralove):
8. ուսումնառության համաձայնագիր,
9. անգլերենի իմացությունը հաստատող վկայական։
Անգլերենով դասընթացների ցանկը:
Հարցերի և հավելյալ տեղեկություն ստանալու համար դիմել ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժին (ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենք, 4-րդ հարկ, սենյակ 408)։

29.01.2025 - 25.02.2025
Under this call applications from the Faculty of Sociology (BA level, specializations “Social work” and “Sociology”) available from Yerevan State University. (study period: 1st semester of 2025-2026 academic year).
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (h.mkrtchyan@ysu.am) by February 25, 2025 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;
. Proposed Learning Agreement, signed by the applicant, the Erasmus+ Administrative Coordinator and Erasmus+ Academic Coordinator or Coordinator of the Student’s Study Programme of the sending institution. Please use the European doc. template on https://erasmus-plus.ec.europa.eu/resources-and-tools/mobility-and-learning-agreements/learning-agreements )
List of English taught courses: www.uhk.cz/file/edee/filozoficka-fakulta/ff-international-students/practical-information-and-documents-for-students/list-of-courses-20242025.pdf