3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Էոտվոշ Լորան համալսարան, Հունգարիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Էոտվոշ Լորան համալսարանի (Հունգարիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Աշխարհագրության և երկրաբանության, Պատմության ֆակուլտետների մագիստրատուրայի ուսանողների և ասպիրանտների համար` 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու/հետազոտական աշխատանքներ կատարելու նպատակով:
Մանրամասն տեղեկություններ ֆինանսավորման և «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության
ծրագրի մասին հնարավոր է գտնել «Էրազմուս+» ազգային գործակալության կայքէջում:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am: Նամակի վերնագրի դաշտում անհրաժեշտ է նշել Erasmus+, ELTE):

This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between Eötvös Loránd University and Yerevan State University.
Under this call applications from the Faculties of Geography and Geology, History (MA students, PhD students) are available from Yerevan State University. (study period: 1st semester of 2025-2026 academic year).
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (h.mkrtchyan@ysu.am) by February 25, 2025 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;