30.01.2025 - 05.03.2025
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Մոնպելիեի համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Պատմության, Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության (Ֆրանսիական բանասիրության ամբիոն) ֆակուլտետների ուսանողների համար` 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am: Նամակի վերնագրի դաշտում անհրաժեշտ է նշել ERASMUS+ , Montpellier):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս․թ. մարտի 5-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկն ուսանողների համար (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն ֆրանսերեն, PDF տարբերակով):

30.01.2025 - 05.03.2025
This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between University of Montpellier and Yerevan State University.
Under this call  applications from the Faculty of History and European Languages and Communication (French Language) are available from Yerevan State University. (study period: 1st  semester of 2025-2026 academic year).
Applicants are required to be proficient in French (according to the University of Montpellier and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level.
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (h.mkrtchyan@ysu.am) by March 5, 2025 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;