3. Միջբուհական համագործակցության շրջանակում շարժունություն ԵՊՀ բոլոր ֆակուլտետների բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար
10.02.2025 - 20.02.2025
Միջբուհական համագործակցության շրջանակում շարժունություն ԵՊՀ բոլոր ֆակուլտետների բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար
Միջբուհական համագործակցության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Հումբոլդտի համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն ԵՊՀ բոլոր ֆակուլտետների բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2025-2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Գերմաներենի/անգլերենի առնվազն B2/C1 մակարդակի  իմացությունը պարտադիր է:
Ծրագրով դրամաշնորհառուներին տրամադրվում է անհատական կրթաթոշակ՝ ամսական 859 եվրոյի չափով:
Ավիատոմսերի գումարը չի փոխհատուցվում:
Ծրագրի դիմումներն էլեկտրոնային տարբերակով ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնի lia_evoyan@ysu.am էլհասցեով:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. փետրվարի 20-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկն ուսանողների համար (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն անգլերեն/գերմաներեն՝ PDF տարբերակով).

As part of the interuniversity cooperation and the agreement signed between Yerevan State University and Humboldt University, mobility opportunities are planned for bachelor's and master's students from all YSU faculties to study during the first semester of the 2025-2026 academic year.
Knowledge of German/English at a minimum B2/C1 level is mandatory. Grantees will receive an individual stipend of €859 per month. Please note that flight tickets are non-refundable.
For detailed information, visit the university’s website.
Program applications are accepted electronically by the YSU International Relations Department (email: lia_evoyan@ysu.am).
The deadline for applications is February 20 at 5:00 p.m.
The necessary documents for students (accepted only in English/German and in PDF format) are as follows:
- Curriculum vitae (CV) in "Europass" format: https://europa.eu/europass/en
- Motivational letter
- Academic transcript
- Reference regarding studies at YSU
- Learning Agreement for Studies: https://erasmus-plus.ec.europa.eu/resources-and-tools/mobility-and-learning-agreements/learning-agreements
- Proof of German/English language proficiency
The courses offered at Humboldt University can be found by visiting the following link: https://agnes.hu-berlin.de/