3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Յաշի Ալեքսանդրու Իոան Կուզայի համալսարան, Ռումինիա
05.03.2025 - 12.03.2025
«Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Յաշի Ալեքսանդրու Իոան Կուզայի համալսարան, Ռումինիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Յաշի Ալեքսանդրու Իոան Կուզայի համալսարանի միջև (Ռումինիա) կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի, Պատմության ֆակուլտետի (Մշակութաբանության ամբիոն), Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի (Միջմշակութային հաղորդակցության ամբիոն) պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար՝ ս.թ. հունիսի 2-6-ը «Ներառական մտածելակերպ. ընդգրկելով բազմազանությունը կրթության և հասարակության մեջ» թեմայով վերապատրաստման դասընթացի մասնակցելու նպատակով:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. մարտի 12-ը՝ ժամը 17:00-ն:
3. շարժունության համաձայնագիր վերապատրաստման նպատակով (Staff Mobility Agreement for Training) (շարժունության նպատակներ, ակնկալվող գործողություններ և այլն)

Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility Programme, an agreement has been signed between Yerevan State University and Alexandru Ioan Cuza University of Iași, Romania. The agreement provides for mobility for the academic staff of the Faculty of Sociology, the Faculty of History (Chair of Cultural Studies), and the Faculty of European Languages and Communication (Chair of Intercultural Communication) to participate in a training course on the topic "Inclusive Mindset: Embracing Diversity in Education and Society," which will take place from June 2-6, 2025.
The program offers grant recipients a personal scholarship and reimbursement for travel expenses.
Applications for the program are accepted at YSU International Cooperation Office via email at mnatsakanyan@ysu.am.
The deadline for submitting applications is March 12, 2025, by 5:00 p.m.
The list of required documents is provided below (documents must be submitted in English and in PDF format):