3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Փարիզ Սիտե համալսարան, Ֆրանսիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Փարիզ Սիտե համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Միջազգային հարաբերությունների, Պատմության, Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության, Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետների ուսանողների համար` 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am: Նամակի վերնագրի դաշտում անհրաժեշտ է նշել ERASMUS+, Paris Cite):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս․թ. մարտի 14-ը՝ ժամը 17:00-ն:
ֆրանսերեն, PDF տարբերակով)․
Փարիզ Սիտե համալսարանում անգլերենով (նշված են կանաչ գույնով), ֆրանսերենով դասավանդվող առարկաների ցանկը՝ կից:

10.03.2025 - 14.03.2025
This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between Paris Cité University and Yerevan State University.
Under this call applications from the Faculties of International Relations, Sociology, History,  European Languages and Communication are available from Yerevan State University. (study period: 1st  semester of 2025-2026 academic year).
Applicants are required to be proficient in French (according to the Paris cité University and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level.
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (h.mkrtchyan@ysu.am) by March 14, 2025 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;