3. Ամառային դպրոց Մասառիկի համալսարանում
Չեխիայի Մասառիկի համալսարանը (Բռնո) հայտարարում է մրցույթ ս.թ. հունիսի 15-ից հուլիսի 6-ը  «Urban Sustainability: Engage in the Future» խորագրով ամառային դպրոցում ուսանելու նպատակով:
Ծրագրին մասնակցել կարող են աշխարհագրության և երկրաբանության, կենսաբանության, տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետների ուսանողները:
Ամառային դպրոցի մասնակցությունն ամբողջովին փոխհատուցվում է կրթաթոշակով, որի մեջ ներառված է կեցությունը, ուսումնական և մշակութային ծրագիրը, որն ուսանողների համար նախատեսում է էքսկուրսիաներ եվրոպական 3 երկրներում:
Ճանապարհածախսը, սնունդի և անձնական ծախսերը հոգում է ուսանողը:
Ծրագրի մասին հավելյալ տեղեկություններ կարող եք ստանալ հետևյալ հղմամբ։
5. անգլերենի առնվազն B2 մակարդակի իմացությունը հաստատող վկայական:
Ծրագրի դիմումներն էլեկտրոնային տարբերակով ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնի lia_evoyan@ysu.am էլհասցեով մինչև ս.թ. մարտի 24-ը:

Masaryk University in Brno, Czech Republic, announces a competition for participation in the summer school titled "Urban Sustainability: Engage in the Future," which will take place from June 15 to July 6, 2025.
Students from the Faculties of Geography and Geology, Biology, Economics and Management are eligible to participate in the program.
Participation in the summer school is fully funded with a scholarship, which covers accommodation, the educational and cultural program, including excursions to three European countries. However, travel expenses, meals, and personal costs are the responsibility of the student.
For additional information about the program, you can visit the following link.
Copy of the passport,
Curriculum vitae (CV) in "Europass" format,
Motivational letter,
Academic transcript,
Certificate confirming English proficiency at a minimum of B2 level.
Applications for the program should be sent electronically to YSU International Cooperation Office at lia_evoyan@ysu.am by March 24, 2025.