3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Գրենոբլի համալսարան, Ֆրանսիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Գրենոբլի համալսարանի (Ֆրանսիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետի, Ֆիզիկայի ինստիտուտի բակալավրիատի 4-րդ, մագիստրատուրայի ուսանողների համար` 2025/2026 ուստարվա 1-ին և/կամ 2-րդ կիսամյակում ուսանելու կամ կարճաժամկետ պրակտիկա անցնելու նպատակով:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am: Նամակի վերնագրի դաշտում անհրաժեշտ է նշել Erasmus+, GRENOBLE INP):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս․թ. ապրիլի 7-ը՝ ժամը 17:00-ն:
6. ուսումնառության համաձայնագիր:
Անգլերենով դասընթացների ցանկը՝ կից։
Հավելենք, որ ծրագրի վերաբերյալ տեղեկատվական հանդիպումը Գրենոբլի համալսարանի ներկայացուցչի հետ տեղի է ունենալու ս․թ․ մարտի 27-ին՝ ժամը 12։30-ին, ԵՊՀ ֆիզիկայի ինստիտուտի 406 լսարանում։

Under this call applications from the Faculty of Informatics and Mechanics, Faculty of Physics (MA students and 4th year Ba students ) are available from Yerevan State University for study and/or for internship. (study/internship period: 2025-2026 academic year).
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (h.mkrtchyan@ysu.am) by April 7, 2025 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;
English taught courses: attached.
The information meeting about the project with a representative from the University of Grenoble INP will take place on March 27, 2025, at 12:30 PM, in room 406 of the Institute of Physics.