3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն Երևանի պետական համալսարանի և Գրայֆսվալդի համալսարանի (Գերմանիա) միջև
26.03.2025 - 09.04.2025
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն Երևանի պետական համալսարանի և Գրայֆսվալդի համալսարանի (Գերմանիա) միջև
«Էրազմուս+» շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Գրայֆսվալդի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի գերմանական բանասիրության ամբիոնի, Միջազգային հարաբերությունների, Ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետների բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2025-2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Ծրագրով դրամաշնորհառուներին տրամադրվում է անհատական կրթաթոշակ (ամսական 850 եվրո) և փոխհատուցվում է  ճանապարհածախսը (360 եվրոյի սահմաններում):

3. "Erasmus+" international credit mobility between Yerevan State University and the University of Greifswald (Germany)
26.03.2025 - 09.04.2025
"Erasmus+" international credit mobility between Yerevan State University and the University of Greifswald (Germany)
This call regulates the application procedure for students in the framework of Erasmus+ project between University of Greifswald and Yerevan State University. Under this call  mobilities (BA and MA level) from the Faculties  of  European Languages and Communication, Department of German Philology, International Relations and Informatics and Applied Mathematics at Yerevan State University are available. (study period: 1st semester of 2025-2026 academic year).
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (lia_evoyan@ysu.am) by April 9 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;