28.03.2025 - 16.04.2025
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Տարտուի համալսարանի (Էստոնիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Կենսաբանության ֆակուլտետի ուսանողների համար` 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Ֆինանսավորման և «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի մասին մանրամասն տեղեկություն հնարավոր է գտնել «Էրազմուս+» ազգային գործակալության կայքէջում:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am: Նամակի վերնագրում անհրաժեշտ է նշել Erasmus+, Tartu):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս․թ. ապրիլի 16-ը՝ ժամը 17:00-ն:
2. ինքնակենսագրական (CV) Europass ձևաչափով,
4. ակադեմիական տեղեկագիր (ծրագրում ներբեռնվող ակադեմիական տեղեկագիրը պետք է թարգմանված և վավերացված լինի ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնի կողմից),

This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between University of Tartu and Yerevan State University.
Under this call applications from the Faculty of Biology are available from Yerevan State University for study (study period: 1st semester of 2025-2026 academic year).
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (h.mkrtchyan@ysu.am) by April 16, 2025 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;