3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Կոտ դ'Ազուր համալսարան, Ֆրանսիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Կոտ դ'Ազուր համալսարանի (Ֆրանսիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են  շարժունություններ ԵՊՀ մագիստրատուրայի ուսանողների և ասպիրատների համար` 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու/հետազոտական աշխատանքեր կատարելու նպատակով:
Ծրագիրը դրամաշնորհառուներին տրամադրում է անհատական կրթաթոշակ, ինչպես նաև հոգում է ճանապարհածախսը: Ֆինանսավորման և «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն ծրագրի մասին ավելի մանրամասն տեղեկություն հնարավոր է գտնել «Էրազմուս+» ազգային գործակալության կայքէջում:
Ծրագրի դիմումները ընդունվում են էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե` h.mkrtchyan@ysu.am: Նամակի վերնագրում անհրաժեշտ է նշել Erasmus+, Côte d'Azur):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս․թ. ապրիլի 20-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը ուսանողների համար (փաստաթղթերը ընդունվում են միայն անգլերեն՝ PDF տարբերակով)․
2. ինքնակենսագրական (CV) Europass ձևաչափով,
4. բակալավրիատի/մագիստրատուրայի դիպլոմի պատճեն,
7. ուսումնառության համաձայնագիր (Learning Agreement for Studies) (ասպիրանտների համար՝ հետազոտական ծրագիր և ընդունող համալսարանից հրավեր-նամակ),

28.03.2025 - 20.04.2025
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility Programme, an agreement has been signed between Yerevan State University (YSU) and the University of Côte d'Azur (France), which outlines mobility opportunities for YSU master's and PhD students to study or conduct research during the first semester of the 2025/2026 academic year.
The program provides successful applicants with an individual scholarship, as well as coverage for travel expenses. Detailed information about funding and the Erasmus+ International Credit Mobility Program can be found on the Erasmus+ National Agency's website.
Applications for the program are accepted electronically (email address: h.mkrtchyan@ysu.am). Please make sure to mention "Erasmus+, Côte d'Azur" in the subject line of your email.
The deadline for applications is April 20, 2025, by 5:00 p.m.
The following documents are required for student applications (documents must be submitted in English in PDF format):
4. Copy of the bachelor's/master's diploma
5. Certificate confirming enrollment at YSU
6. Learning Agreement for Studies (for PhD students, a research plan and an invitation letter from the host university)