3. Հունարենին և հունական մշակույթին նվիրված ամառային դասընթացների մասնակցության մրցույթ
Արիստոտելի անվան համալսարանի (Հունաստան, Սալոնիկ) «Յասոն» ծրագրի շրջանակում հայտարարվում է հունարենի և հունական մշակույթի ամառային դասընթացների մասնակցության մրցույթ հումանիտար և հասարակագիտական ֆակուլտետների ուսանողների համար:
Ամառային դասընթացների մրցույթին մասնակցելու համար պահանջվում է հունարենի՝ առնվազն միջին մակարդակի իմացություն:
Դասերը սկսվելու են ս․թ. հունիսի 23-ին և ավարտվելու են ս․թ. հուլիսի 18-ին:
«Յասոն» ծրագրով փոխհատուցվելու են հետևյալ ծախսերը՝ գրանցում, ուսուցողական նյութերի տրամադրում և վիրտուալ այցելություններ հնագիտական վայրեր ու թանգարաններ:
Դասընթացներն անցկացվելու են հեռավար, յուրաքանչյուր աշխատանքային օր՝ առավոտյան ժամերին:
Ծրագրով հետաքրքրված անձինք հնարավորություն ունեն մինչև ս․թ․ ապրիլի 15-ը ուղարկելու դիմում-հայտ lizkarimyan@ysu.am էլհասցեին՝ առավելագույնս 400 բառի սահմաններում հունարենով հիմնավորելով հունարենի հանդեպ հետաքրքրվածությունը։ Դիմում-հայտին անհրաժեշտ է նաև կցել ինքնակենսագրական՝ նշելով ուստարվա և մասնագիտության վերաբերյալ տեղեկություն:

3. Competition for Participation in Summer Courses on Greek Language and Culture
As part of the "Yason" program of Aristotle University (Greece, Thessaloniki), a competition is announced for participation in summer courses on Greek language and culture, open to students from humanities and social sciences faculties.
To participate in the summer courses competition, applicants must have at least an intermediate level of proficiency in Greek.
The courses will begin on June 23 and end on July 18 of this year.
The "Yason" program will cover the following expenses: registration, provision of teaching materials, and virtual visits to archaeological sites and museums.
The courses will be held remotely, every working day in the morning hours.
Interested individuals can submit their applications via email to lizkarimyan@ysu.am by April 15 of this year. The application should include a statement in Greek (maximum of 400 words) explaining their interest in the Greek language. A CV with information about the current year of study and specialization should also be attached.