3. Ամառային դպրոց Բուխարեստում
Ս.թ. հուլիսի 7-12-ը Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպությունը Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում կազմակերպում է միջազգային հարաբերություններ մասնագիտացմամբ ամառային դպրոց 20-28 տարեկան ֆրանսախոս երիտասարդների համար:
Մասնակիցներին ներկայացվում են հետևյալ պահանջները.
• լինել ուսանող կամ ունենալ ավարտական դիպլոմ միջազգային հարաբերությունների, քաղաքագիտության, լրագրության, իրավաբանության, օտար լեզուների մասնագիտացմամբ,
• տիրապետել ֆրանսերենին (առնվազն B2 մակարդակ):
Հրավիրող կողմը հոգում է ճանապարհածախսը, ճամփորդական ապահովագրությունը և ուսանողական հանրակացարանում կեցությունը:
Դիմումները և անհրաժեշտ փաստաթղթերն անհրաժեշտ է ներբեռնել հետևյալ հարթակում: Լրացուցիչ տեղեկություն կարելի է ստանալ կից ներկայացվող տեղեկատվական թերթիկից:

From July 7-12, 2025, the International Organization of La Francophonie will organize a summer school in Bucharest, Romania, for young French-speaking individuals aged 20-28, specializing in international relations.
The requirements for participation are as follows:
Be a student or have a degree in international relations, political science, journalism, law, or foreign languages.
Proficiency in French (at least at B2 level).
The hosting organization will cover travel expenses, travel insurance, and accommodation in a student dormitory.
Applications and required documents should be uploaded on the following platform. Additional information can be found in the attached informational leaflet.