3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Զալցբուրգի համալսարան, Ավստրիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական և Զալցբուրգի համալսարանների միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Պատմության, Հայ բանասիրության ֆակուլտետների ասպիրանտների համար՝ 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում 3 ամիս ժամկետով հետազոտական աշխատանքներ կատարելու նպատակով:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am): Նամակի վերնագրի դաշտում անհրաժեշտ է նշել Erasmus+, Salzburg:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս․թ. մայիսի 15-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը ասպիրանտների համար (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն անգլերեն, PDF տարբերակով)`

25.04.2025 - 15.05.2025
The agreement, signed as part of the Erasmus+ International Credit Mobility Programme between Yerevan State University and the University of Salzburg, offers a mobility opportunity for PhD students from the Faculties of History and Armenian Philology to carry out research work for a period of 3 months during the 1st semester of the 2025/2026 academic year.
Applications are accepted electronically by YSU International Cooperation Office at h.mkrtchyan@ysu.am. In the subject line of the email, please specify "Erasmus+, Salzburg."
The application deadline is May 15, 2025, by 5:00 p.m.
The following documents are required for PhD students (documents must be submitted in English, in PDF format):