3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն Երևանի պետական և Հալլե-Վիտտենբերգի Մարտին Լյութերի անվան համալսարանների միջև
28.04.2025 - 09.05.2025
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն Երևանի պետական և Հալլե-Վիտտենբերգի Մարտին Լյութերի անվան համալսարանների միջև
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական և Հալլե-Վիտտենբերգի Մարտին Լյութերի անվան համալսարանների (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Պատմության ֆակուլտետի պրոֆեսորադասախոսական կազմի (հիմնական) համար` 2024/2025 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում 1 շաբաթ ժամկետով վերապատրաստում անցնելու նպատակով:
Շարժունությունը պետք է իրականացվի մինչև ս․թ. հուլիսը:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ lia_evoyan@ysu.am)։
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս․թ․ մայիսի 9՝ ժամը 17:00-ն:
3. շարժունության համաձայնագիր դասավանդման նպատակով (թեմա, նկարագիր, շարժունության նպատակները, ակնկալվող գործողությունները և այլն),
5. հրավեր (Pre-Acceptance Letter)՝ Հալլե-Վիտտենբերգի Մարտին Լյութերի անվան համալսարան պրոֆեսորի կողմից։

28.04.2025 - 09.05.2025
This call regulates the application procedure for student and staff mobility in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between the  Martin Luther University Halle-Wittenberg  and Yerevan State University. Under this call for applications are available for prospective candidates from the Faculty of History from Yerevan State University. The present call for applications provides mobility grants for the 2nd semester of 2024-2025 academic year. The mobility should be implemented till July, 2025.
Applicants are required to be proficient in English at B2 level (according to University of Gdansk and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level. Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (lia_evoyan@ysu.am) by May 9, 2025. Staff candidates must provide the following documents: