3. Մեկնարկում է «Քեն Կակոսյան ընտանիք» կրթաթոշակի համար դիմում-հայտերի ընդունելություն
«Քեն Կակոսյան ընտանիք» կրթաթոշակային հիմնադրամը կտրամադրի կրթաթոշակներ Երևանի պետական համալսարանի, Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի և Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի մարզաբնակ ուսանողների՝ վարձավճարների փոխհատուցման նպատակով:
Արդեն իսկ կրթաթոշակի արժանացած ուսանողները պետք է ներկայացնեն հաշվետվություն և ցանկալի է ներկայանալ նոր ծրագրով, որը կնպաստի համապատասխան մարզի զարգացմանը:
Կրթաթոշակին դիմելու համար անհրաժեշտ է, որ ուսանողը ներկայացնի, թե ինչպես են ուսումն ու հետազոտական նախագծերը նպաստելու համայնքային կյանքի բարելավմանն ու բարգավաճմանը։
Կրթաթոշակի արժանացած ուսանողները հետագայում պետք է կյանքի կոչեն ներկայացված կարողությունների զարգացման ծրագրերը:
Կրթաթոշակին դիմելու համար անհրաժեշտ է amarkarov@ysu.am, ani.poghosyan@ysu.am էլհասցեներին ուղարկել ստորև նշված փաստաթղթերը․
• մոտիվացիոն նամակ՝ հիմնավորելով առաջարկվող ծրագրի օգտակարությունը համայնքի զարգացման գործում,
• ֆակուլտետից տեղեկանք՝ ներառյալ միջին որակական գնահատականը (ՄՈԳ), կիսամյակի վարձավճարի չափը՝ ներառյալ զեղչերը,

10.07.2025 - 20.09.2025
The Kenn Kakosian Family Scholarship Fund offers scholarships to cover tuition fees for students from the regions studying at Yerevan State University, the American University of Armenia, and the National Agrarian University of Armenia.
Students who have previously received a scholarship must submit a report and present a new development plan for their respective province.
Applicants must present how their studies and research projects will contribute to enhancing community life and prosperity.
Scholarship recipients are expected to implement the capacity-building programs they propose in their applications.
To apply, please send the following documents to amarkarov@ysu.am and ani.poghosyan@ysu.am:
• Motivation letter outlining the potential impact of the proposed project on community development.
• Reference from the faculty, including your grade point average (GPA) and details of the semester fee, including any discounts.