11.09.2025 - 28.09.2025
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Մոնպելիեի համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Պատմության, Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության (Ֆրանսիական բանասիրության ամբիոն) ֆակուլտետների ուսանողների համար` 2025/2026 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե` h.mkrtchyan@ysu.am: Նամակի վերնագրի դաշտում խնդրում ենք նշել ERASMUS+, Montpellier):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս․թ. սեպտեմբերի 28-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկն ուսանողների համար (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն ֆրանսերեն, PDF տարբերակով)`

11.09.2025 - 28.09.2025
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility Programme, an agreement has been signed between Yerevan State University and the University of Montpellier to facilitate student mobility for those enrolled in the faculties of History and European Languages and Communication (Chair of French Philology) for study during the 2nd semester of the 2024/2025 academic year.
Excellent knowledge of French is required.
Applications should be submitted to YSU International Cooperation Office at h.mkrtchyan@ysu.am (please indicate "ERASMUS+ , Montpellier" in the subject line). The deadline for applications is September 28, 2025, at 5:00 pm.