3. Միջբուհական համագործակցություն ԵՊՀ-ի և Գրայֆսվալդի համալսարանի (Գերմանիա) միջև
DAAD արևելյան գործընկերության շրջանակում ԵՊՀ-ի և Գրայֆսվալդի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված միջբուհական պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար` 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում մեկ շաբաթ ժամկետով դասախոսությամբ հանդես գալու նպատակով:
Ծրագրով փոխհատուցվում է ճանապարհածախսը (750 եվրոյի սահմաններում), ինչպես նաև տրամադրվում է օրապահիկ (89 եվրոյի չափով):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. հոկտեմբերի 2-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը պրոֆեսորադասախոսական կազմի համար (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն անգլերեն` PDF տարբերակով)՝

3. Inter-University Cooperation between Yerevan State University and University of Greifswald (Germany)
24.09.2025 - 02.10.2025
Inter-University Cooperation between Yerevan State University and University of Greifswald (Germany)
Within the framework of the DAAD Eastern Partnership program, based on the inter-university agreement signed between Yerevan State University and the University of Greifswald (Germany), mobility opportunities are planned for full-time academic staff members of the Faculty of Economics and Management. The mobility is scheduled for the first semester of the 2025-2026 academic year and involves delivering lectures for a duration of one week.