3. Միջբուհական համագործակցություն Երևանի պետական համալսարանի և Բեռլինի Հումբոլդտի անվան համալսարանի (Գերմանիա) միջև
24.09.2025 - 10.10.2025
Միջբուհական համագործակցություն Երևանի պետական համալսարանի և Բեռլինի Հումբոլդտի անվան համալսարանի (Գերմանիա) միջև
Միջբուհական համագործակցության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Բեռլինի Հումբոլդտի անվան համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն ԵՊՀ բոլոր ֆակուլտետների բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2025-2026 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Գերմաներենի կամ անգլերենի առնվազն B2/C1 մակարդակի  իմացությունը պարտադիր է:
Ծրագրով դրամաշնորհառուներին տրամադրվում է անհատական կրթաթոշակ (ամսական 992 եվրոյի չափով): Ավիատոմսերի գումարը չի փոխհատուցվում:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկն ուսանողների համար (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն անգլերեն կամ գերմաներեն՝ PDF տարբերակով)՝

3. Inter-University Cooperation between Yerevan State University and Humboldt University of Berlin (Germany)
24.09.2025 - 10.10.2025
Inter-University Cooperation between Yerevan State University and Humboldt University of Berlin (Germany)
Within the framework of inter-university cooperation, based on the agreement signed between Yerevan State University (YSU) and Humboldt University of Berlin (Germany), mobility opportunities are planned for bachelor’s and master’s students of all faculties of YSU to study during the second semester of the 2025-2026 academic year.
A minimum language proficiency of B2/C1 level in German or English is required.
The program provides an individual scholarship of €992 per month. Travel expenses for airfare are not reimbursed.
Detailed information can be found on the university’s official website.
The application deadline is October 10, 2025, at 5:00 p.m.
Below is the list of required documents for students (documents must be submitted only in English or German, PDF format):