3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողություն ԵՊՀ-ի և Քոբլենցի համալսարանի (Գերմանիա) միջև
22.10.2025 - 22.10.2025
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողություն ԵՊՀ-ի և Քոբլենցի համալսարանի (Գերմանիա) միջև
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Քոբլենցի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի գերմանական բանասիրության ամբիոնի բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2025-2026 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Ծրագրի դիմումներն էլեկտրոնային տարբերակով ընդունում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնի lia_evoyan@ysu.am  էլհասցեի միջոցով:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկն ուսանողների համար (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն անգլերեն՝ PDF տարբերակով)`

3. "Erasmus+" international credit mobility action between YSU and the University of Koblenz (Germany)
22.10.2025 - 22.10.2025
"Erasmus+" international credit mobility action between YSU and the University of Koblenz (Germany)
This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between University of Koblenz and Yerevan State University. Under this call  mobilities (BA and MA level) from the Faculty  of  European Languages and Communication, Department of English/German Philology, Yerevan State University are available. (study period: 2nd semester of 2025-2026 academic year).
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (lia_evoyan@ysu.am) by November 5 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;
• Copy of the transcripts of records, indicating university grades/marks for finished and/or current cycles of study ( translated and validated by YSU International Relations Office);