3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողություն ԵՊՀ-ի և Հումբոլդտի համալսարանի (Գերմանիա) միջև
03.11.2025 - 17.11.2025
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողություն ԵՊՀ-ի և Հումբոլդտի համալսարանի (Գերմանիա) միջև
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Բեռլինի Հումբոլդտի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Քիմիայի, Մաթեմատիկա և մեխանիկայի, Ինֆորմատիկա և կիրառական մաթեմատիկայի և Աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետների, ինչպես նաև Ֆիզիկայի ինստիտուտի բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2025-2026 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում ուսանելու նպատակով:

03.11.2025 - 17.11.2025
The agreement, signed under the Erasmus+ International Credit Mobility between Yerevan State University and Humboldt University (Germany), offers a mobility opportunity for bachelor's and master's students from the Faculties of Chemistry, Mathematics and Mechanics, Informatics and Applied Mathematics. The mobility period is scheduled for the second semester of the 2025–2026 academic year.
At least a B2 level of proficiency in German or English is required.
For more detailed information on funding and the Erasmus+ International Credit Mobility, please visit the Erasmus+ National Agency website.