3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Փարիզ սիտե համալսարան, Ֆրանսիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Փարիզ սիտե համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Պատմության, Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետների, Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի ֆրանսիական բանասիրության ամբիոնի դասախոսների համար (հիմնական կազմ)` 2025/2026 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում 1 շաբաթ դասավանդելու նպատակով (8 ժամ):
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am): Նամակի վերնագրի դաշտում անհրաժեշտ է նշել ERASMUS+, Paris cite:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս․թ. դեկտեմբերի 1-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը պրոֆեսորադասախոսական կազմի համար (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն անգլերեն կամ ֆրանսերեն, pdf տարբերակով)՝

10.11.2025 - 01.12.2025
This call regulates the application procedure for lecturers in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between Paris Cite University and Yerevan State University.
Under this call applications from the Chair of French Philology, Faculties of History, Sociology are available from Yerevan State University. (teaching period: 2nd semester of 2025-2026 academic year).
Applicants are required to be proficient in French/English respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level.
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (h.mkrtchyan@ysu.am) by December 1, 2025 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;