3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Վիտովտ Մեծի համալսարան, Լիտվա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Վիտովտ Մեծի համալսարանի (Լիտվա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ դասախոսների համար (հիմնական կազմ)` 2025/2026 ուստարում վերոհիշյալ համալսարանում 1 շաբաթ ժամկետով 8 ժամ դասախոսություն կարդալու նպատակով:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am: Նամակի վերնագրի դաշտում նշել ERASMUS+, VITAUSTAS MAGNUS):
3. շարժունության համաձայնագիր (դասավանդման նպատակով (Staff Mobility for Teaching) (թեմա, նկարագիր, շարժունության նպատակները, ակնկալվող գործողությունները և այլն)),

26.11.2025 - 07.12.2025
This call regulates the application procedure for lecturers in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between Vitautas Magnus and Yerevan State University.
Under this call  applications  are available from Yerevan State University. (teaching period: 2025-2026 academic year).
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (h.mkrtchyan@ysu.am) by December 7, 2025 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;