3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Կարլի համալսարան, Չեխիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Կարլի համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Կենսաբանության ֆակուլտետի ուսանողների համար` 2025-2026 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում հետազոտական աշխատանքներ կատարելու/պրակտիկա անցնելու նպատակով։
Մանրամասն տեղեկությունններ ֆինանսավորման և «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի մասին հնարավոր է գտնել «Էրազմուս+» ազգային գործակալության կայքէջում։
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե` h.mkrtchyan@ysu.am): Նամակի վերնագրի դաշտում անհրաժեշտ է նշել Erasmus+, CHARLES:

04.12.2025 - 15.12.2025
This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between Charles University and Yerevan State University.
Under this call  applications from the faculty of Biology are available from Yerevan State University (study/training period: 2nd semester of 2025-2026).
Applicants are required to be proficient in English (according to Charles University and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level.
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: h.mkrtchyan@ysu.am by December 15,  2025 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;