3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Ֆրիդրիխ Շիլլերի անվան Յենայի համալսարան (Գերմանիա)
16.12.2025 - 29.12.2025
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն․ Ֆրիդրիխ Շիլլերի անվան Յենայի համալսարան (Գերմանիա)
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում ԵՊՀ-ի և Ֆրիդրիխ Շիլլերի անվան Յենայի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Կենսաբանության և Իրավագիտության ֆակուլտետների պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար` 2025/2026 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում 1 շաբաթ ժամկետով առնվազն 8 ժամ դասախոսություն կարդալու նպատակով:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. դեկտեմբերի 29՝ ժամը 17:00-ն:
5. հրավեր Յենայի համալսարանի պրոֆեսոր Լիրի կողմից (Կենսաբանության ֆակուլտետի համար),  և պրոֆեսոր Շրամի կողմից (Իրավագիտության ֆակուլտետի համար)։

16.12.2025 - 29.12.2025
As part of the Erasmus+ International Credit Mobility Program, an agreement between Yerevan State University (YSU) and Friedrich Schiller University of Jena (Germany) offers mobility opportunities for the teaching staff of the Faculties of Biology and Law to deliver at least 8 hours of lectures for a period of 1 week in the 2nd semester of 2025/2026.
The deadline for applications is December 29, 2025, at 5:00 p.m.
• Staff Mobility Agreement for Teaching (topic, description, goals of mobility, expected actions, etc.)
• Reference confirming employment at YSU
• Invitation from prof. Liehr from the Faculty of Biology and Professor Schramm from the Faculty of Law.