3. Միջազգային ամառային դպրոց Երևանում
2026 թվականի հունիս/հուլիս ամիսներին Երևանում կայանալիք ամառային դպրոցը կհամախմբի ուսանողների Շվեյցարիայից և Հայաստանից: Ամառային դպրոցի շրջանակում կկազմակերպվեն կրթական ու ինտերակտիվ միջոցառումներ, որոնց նպատակը մասնակիցներին Եվրասիայի ողջ տարածաշրջանի, այդ թվում՝ Հարավային Կովկասի և հարևան երկրների քաղաքական, սոցիալական, մշակութային և տնտեսական կյանքի վերաբերյալ գիտելիքներ ձեռք բերելու և տեսակետներ փոխանակելու հնարավորություն տալն է:
Դասախոսություններով հանդես կգան ԵՊՀ, Ֆրիբուրգի, Ցյուրիխի, Բեռնի համալսարանների պրոֆեսորներ։
Ամառային դպրոցը շվեյցարական և հայկական համալսարանների միջև սոցիալական, քաղաքական և մշակութային ուսումնասիրությունների ոլորտում համագործակցության և փոխանակման ծրագրի բաղկացուցիչ մաս Է։
Անգլերենի լավ իմացությունը պարտադիր է։
Մասնակցության հնարավորություն ունեն բոլոր հայ ուսանողները։ Մասնակիցների ընտրությունը կկատարվի մրցութային կարգով, ընտրված թեկնածուները կհրավիրվեն հարցազրույցի:

3. International Summer School in Yerevan
In June–July 2026, an international summer school in Yerevan will bring together students from Switzerland and Armenia. The program will feature educational and interactive activities designed to provide participants with the opportunity to gain knowledge and exchange perspectives on the political, social, cultural, and economic life across the Eurasian region, including the South Caucasus and neighboring countries.
Lectures will be delivered by professors from Yerevan State University, University of Fribourg, University of Zurich, and University of Bern.
The summer school is part of a collaboration between Swiss and Armenian universities in the fields of social, political, and cultural studies.
A strong command of English is required.
Participants will be selected through a competitive process, and shortlisted candidates will be invited for an interview.