3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Բրատիսլավայի տնտեսագիտության համալսարան, Սլովակիա
21.01.2026 - 04.02.2026
«Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Բրատիսլավայի տնտեսագիտության համալսարան, Սլովակիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Բրատիսլավայի տնտեսագիտության համալսարանի (Սլովակիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար՝ «Գործարարություն և վարչարարություն», «Տնտեսական դիվանագիտություն», «Ֆինանսներ և հարկեր», «Ակտուարական գիտություն», «Կառավարում կամ մարքեթինգ» մասնագիտություններով 2025/2026 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում 1 շաբաթ ժամկետով 8 ժամ դասախոսություն կարդալու նպատակով։
Ծրագրի դիմումներն էլեկտրոնային տարբերակով ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում mnatsakanyan@ysu.am էլհասցեի միջոցով:

3. Erasmus+ International Credit Mobility։ University of Economics in Bratislava, Slovakia
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, the agreement concluded between Yerevan State University and University of Economics in Bratislava (Slovakia) provides for mobility for academic staff (full-time members) of the Faculty of Economics and Management to deliver eight hours of lectures for one week in the 2nd semester of the 2025/2026 academic year in the following specialties: Business and Administration, Economic Diplomacy, Finance and Taxation, Actuarial Science, and Management or Marketing.
Application deadline: February 4, 17:00
• CV in "Europass" format
For questions and additional information, please contact YSU Department of International Relations (YSU Central Building, 4th floor, Room 408).