3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Վիլնյուսի համալսարան, Լիտվա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Վիլնյուսի համալսարանի (Լիտվա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Պատմության, Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետների ուսանողների համար` 2026/2027 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am: Նամակի վերնագրի դաշտում նշել ERASMUS+, Vilnius):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. ապրիլի 20-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը ուսանողների համար (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն անգլերեն՝ PDF տարբերակով):

04.02.2026 - 20.04.2026
This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between University of Vilnius and Yerevan State University.
Under this call  applications from the Faculty of History and Sociology are available from Yerevan State University. (study period: 1st  semester of 2026-2027 academic year).
Applicants are required to be proficient in English (according to the University of Vilnius and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level.
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (h.mkrtchyan@ysu.am) by April 20, 2026 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;