3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն. Ֆլորենցիայի համալսարան, Իտալիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական և Իտալիայի Ֆլորենցիայի համալսարանների միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար, որոնք զբաղվում են քրիստոնեական հայ միջնադարյան մշակույթի ուսումնասիրությամբ՝ առնչվող ծրագրի շրջանակում հետազոտվող համապատասխան թեմային: Շարժունության ծրագիրը կիրականացվի 2025/2026 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում 2 շաբաթ ժամկետով՝ 16 ժամ դասախոսություն կարդալու համար։
Մանրամասն տեղեկություն ֆինանսավորման և «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի մասին հնարավոր է գտնել «Էրազմուս+» ազգային գործակալության կայքէջում:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ mnatsakanyan@ysu.am): Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. փետրվարի 25-ը՝ ժամը 17:00-ն:

05.02.2026 - 25.02.2026
As part of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement between Yerevan State University and the University of Florence (Italy), mobility opportunities are offered to full-time academic staff engaged in the study of Christian Armenian medieval culture, related to the thematic areas of the host program. The mobility program will take place during the second semester of the 2025/2026 academic year for a duration of 2 weeks, with 16 hours of lectures to be delivered.
Applications must be submitted electronically to the YSU Department of International Relations at mnatsakanyan@ysu.am.